HUDBA NA SVATBU

DJ nebo živá hudba na svatbu?

DJ Petr Berka

Přemýšlíte nad výběrem té správné hudby na svatbu? Je lepší DJ nebo živá kapela na svatbu? Na spousty podobných otázek je zde připraven tento web www.hudbanasvatbu.eu. Pokud už plánujete Váš velký den a jste rozhodnuti pro diskžokeje na svatbu, přečtěte si, prosím, stránky www.djnasvatbu.info. Zde najdete i ukázku ve formátu mp3 těch nejžádanějších romantických písniček. Svatební hudba, která je zde, je pouze ukázková. Na vše se můžeme předem domluvit na osobní schůzce nebo po telefonu či e-mailu tak, aby i Vaše svatební hudba byla co nejoriginálnější…. Co se týče svatební hudby, disponuji širokým repertoárem, který nabídne vše, co si jen budete přát. Je možné doporučit i svatební hudbu na svatební obřad, novomanželský tanec nebo jako příjemné podkreslení ke svatební hostině, aby necinkaly lžíce:-)

Zapeklitá otázka, jejíž řešení jistě vyžaduje delší úvahu a sumář argumentů pro jedno či druhé. Právě argumenty pro DJ nebo živou hudbu na svatbu zde rozebereme.

Cena za hudbu na svatbu

Jedna z prvních otázek, která kdekoho napadne. Je levnější DJ na svatbu nebo živá kapela? S odpovědí to není bohužel tak jednoduché. Nejprve je třeba zvážit, zda právě na svatební muzice šetřit. Ačkoliv se každá koruna počítá, svatba by měla být velmi významnou událostí. A právě proto by se na ní mělo šetřit jen minimálně. Nebo lépe, zbytečně nerozhazovat, ale nelitovat utracených peněz.  Ve srovnání DJ s živou hudbou budeme těžko hledat jasného vítěze. Jako si jeden řemeslník může říct za práci 3000,- a druhý 5000,-, tak stejně je to mezi svatebními DJ a kapelami. Zkrátka ty dobré je třeba také dobře zaplatit. Kdo se snaží za hudbu na svatbu mermomocí ušetřit, může splakat nad vejdělkem.

Hudba s přestávkami nebo bez?

Prvním benefitem, který můžeme připsat svatebním DJ a který zde zmíníme, je fakt, že mohou hrát bez přestávek. Živá kapela toto nesvede. Chtít po muzikantovi, aby hrál několik hodin v kuse, je prostě nemožné. Zkrátka to nejde. Živá hudba na svatbě tak musí zákonitě občas ztichnout. I když je zábava právě v nejlepším. To není příklad DJ na svatbu. Ten může hrát od začátku svatby až do jejího konce bez jediné přestávky. Nestane se tak, že by DJ odehrál další skladbu a zahlásil 15 minutovou přestávku zrovna v okamžik, kdy se všichni tak skvěle baví, jako je tomu u kapely. Komu tedy záleží na tom, aby hudba na jeho svatbě neutichala, měl by si mezi živou hudbou na svatbu a DJ na svatbu vybrat raději to druhé.

Svatební hudba dlouho do noci

Kdo má rád dlouhé párty a nechce si je odpustit ani během svatebního dne, měl by volit variantu, která umožní „táhnout“ svatební párty až do časných ranních hodin. I zde živá hudba poněkud ztrácí. Začne-li totiž hrát kolem 4. nebo 5. hodiny odpolední, je velmi pravděpodobné, že kolem půlnoci bude muset nadobro utichnout. Výdrž muzikantů, a to i těch svatebních, rozhodně není nekonečná. Po více jak 6 hodinách hraní jsou prostě hudebníci z kapely tak unavení, že dál už jednoduše nemohou. Jinak je na tom svatební DJ, který vlastně „jenom“ pouští písničky. I to je samozřejmě práce náročná, jenže se dá dělat v kuse o poznání déle, než hrát na nějaký nástroj. Svatební DJ tak může vyhrávat klidně dlouho do noci.

Hudba na svatbu plná oblíbených hitů

Živá kapela samozřejmě dokáže zahrát spoustu oblíbených hitů, ovšem spíše z dob minulých nikoliv současných. Omezena je také svými hudebními nástroji a tím, co na ně dokáže zahrát. Naproti tomu svatební DJ má v zásobě stovky a stovky písní, které se dají zahrát na přání i přímo během svatby. Netřeba však mít strach, že se svatba zvrhne v tuctovou večerní diskotéku. Dobří svatební DJ umí udržet svatební dekórum na úrovni, a přesto skvěle pobavit přítomné.

Závěrem

Ač některé předchozí argumenty hovoří ve prospěch DJ na svatbu, najdou se jistě mnozí, kteří dají z různých důvodů přednost živé hudbě na jejich svatbě. Jednak proto, že předchozí argumenty pro ně nejsou zvlášť důležité a jedna také proto, že je pro ně živá muzika prostě něco nepřekonatelného, co musí na svojí svatbě mít. Pro všechny ostatní jsou tu svatební DJ.

Chcete i vy mít skvělou hudbu na svatbě?

Neváhejte a kontaktujte mě :-) 

Hudba na svatbu - Petr Berka

© 2023 Hudba na svatbu