HUDBA NA SVATBU

Svatební hudba

Jak by měla vypadat svatební hudba?

Předně je třeba říct, že hudba na svatbu není jeden velký hudební blok. Je třeba ji rozdělit hned na několik částí: na hudbu pro obřad, na hudbu pro svatební hostinu a konečně na hudbu pro svatební párty. Každá je v jistém ohledu jiná, v něčem jsou si však vždy podobné. Vždy jsou totiž v režii živé kapely nebo svatebního DJ. A právě od nich čeká většina svatebčanů perfektní a bezchybný výkon, zkrátka skvělou svatební muziku. Jak je to ovšem s jednotlivými „hudebními bloky“? Co tak například čekat od hudby během svatebního obřadu či naopak od hudby pro svatební párty. Odpovědi na tyto časté otázky budoucích novomanželů vzápětí zodpovíme.

Hudba pro svatební obřad – romantika, romantika a ještě jednou romantika

Asi nejvíce vznešenou a slavnostní chvíli svatby je právě obřad. A tomu musí samozřejmě odpovídat i muzika. Jemné a klidné tóny se mohou převalit až do příjemné romantiky. Ovšem pozor! Hudba pro svatební obřad by neměla vyznít melancholicky, jde přece o radostnou událost. Když však všechno klapne, celková atmosféra svatebního obřadu podbarvená tou správnou hudbou dojme přítomné svatebčany natolik, že se v jejich očích zablyští nejedna slza, slza štěstí. To je přesně ta svatební hudba, která se hodí pro obřad. Obstarat ji může živá kapela, anebo stejně dobře také DJ na svatby.

Svatební hostina – hudba hlavně k poslechu

Oblíbená pasáž většiny svatebčanů, svatební hostina, na které se nacpou až prasknutí. Chutnou krmi a živý hovor by měla podbarvit také správná muzika. Klidné skladby střídají ty svižnější. Všichni se dobře baví a k tomu jim hraje hudba, o kterou se stará svatební DJ nebo najatá živá kapela. S koncem svatební hostiny se však právě muzika dostává do popředí. Začíná totiž…

Svatební párty plná hudby a tance

Jestliže v předchozích částech svatebního dne hrála muzika hlavně k poslechu a starala se o příjemnou svatební atmosféru, na svatební párty si to naplno vynahradí. Právě dobrá muzika je totiž základem skvělé svatební párty. Na ní to zkrátka stojí a s ní to také padá. Živí muzikanti nebo DJ na svatby už nehrají pouze kvůli atmosféře a dobré náladě, teď už hrají hlavně kvůli tanci a pořádné zábavě. Rozproudit zábavu a bujaré veselí, to je jejich hlavní úkol. Chopí-li se navíc DJ mikrofonu, může vyzvat přítomné svatebčany k tradičním svatebním zvykům, jako je třeba házení kytice. Může také pro pobavení uspořádat nějakou hru či soutěž.  To vše za doprovodu skvělé muziky, která rozhýbe přítomné. A jestliže kapela končí zpravidla kolem půlnoci, dýdžej na svatbu může hrát klidně až do rána. I takhle nějak může vypadat Váš velký den za doprovodu svatební hudby.

Chcete i vy mít skvělou hudbu na svatbě?

Neváhejte a kontaktujte mě :-) 

Hudba na svatbu - Petr Berka

© 2023 Hudba na svatbu